wyprawa do Szczyrku jesienią

Koniec sezonu letniego nie musi oznaczać pożegnania z górami. Wręcz przeciwnie – pobyt po sezonie to świetna alternatywa dla wędrówek szlakami zatłoczonymi podczas wakacji i możliwość napawania się wyjątkowo pięknymi krajobrazami. Oto kilka powodów, by zaplanować aktywny wypoczynek w Beskidach właśnie jesienią!

  • Jesienią góry są najpiękniejsze

Góry zachwycają o każdej porze roku. Zimą pięknie połyskują bielą ośnieżone szczyty, latem – do wędrówek zachęca wspaniała pogoda. Zdaniem wielu, to jednak właśnie jesienią góry prezentują się najpiękniej i najbardziej sprzyjają pokonywaniu mniej i bardziej wymagających szlaków. Złota polska jesień to gwarancja widoków zapierających dech – wielobarwne zbocza usłane czerwono-żółtymi drzewami robią wrażenie.

  • W górach jesienią jest spokojnie

Popularność górskich wycieczek rośnie z każdym rokiem, a w sezonie urlopowym na szlakach spotkać można prawdziwe tłumy. W takich warunkach trudno o w pełni komfortowy wypoczynek. Dlatego miłośnikom gór, którzy poszukują w nich ciszy i spokoju, polecamy pobyt w Beskidach w jesiennych miesiącach. Już od września tutejsze szlaki nieco pustoszeją, co pozwala zbliżyć się do natury i skorzystać z jej kojącego działania.

  • Nocleg w górach łatwiej znaleźć jesienią

 Duża liczba turystów odwiedzających góry latem sprawia, że w szczytowych miesiącach sezonu trudno o znalezienie noclegu bez odpowiedniego wyprzedzenia. Jesienią, gdy górskie kurorty stają się bardziej kameralne, bez problemu zarezerwujemy miejsce w pensjonacie lub hotelu – i to często w niższej niż w wakacje cenie. Wiele obiektów przygotowuje dla swoich gości również specjalne jesienne pobyty pakietowe, z których warto skorzystać.

  • Jesienne wędrówki wzmacniają organizm

O tym, jak dobry wpływ na nasz organizm mają górskie wędrówki, nie trzeba przekonywać chyba nikogo. Zwłaszcza jesienią pokonywanie szlaków świetnie dotlenia organizm, usprawnia pracę układu oddechowego i krwionośnego, a zapewniając relaks – poprawia kondycję psychiczną. Pobyt Beskidach to też świetna okazja na wzmocnienie odporności przed nadejściem zimy.

  • Temperatury jesienią zachęcają do wyjścia na szlak

Na koniec, choć nie najmniej istotna – kwestia pogody. Letnie wędrówki po górach to dla wielu osób nie lada wyzwanie. Dające się we znaki upały słabną wraz z nadejściem września. Temperatury stają się coraz bardziej przyjazne, warunki atmosferyczne są stabilne, a jednocześnie dni wciąż pozostają wystarczająco długie i przyjemnie słoneczne, by zaplanować aktywny dzień na szlaku.

Na kiedy zaplanować jesienny wypoczynek w górach?

Nie wiesz, na kiedy najlepiej zaplanować jesienny wypoczynek w górach? Okres od drugiej połowy września, przez cały październik, aż do początków listopada to naszym zdaniem najlepsza pora, by odwiedzić Beskidy skąpane w jesiennym słońcu i napawać się widokiem wielokolorowych drzew bez tłumów na szlakach. W tym czasie jest też największa szansa na idealną pogodę – oczywiście, jak przed każdym wyjazdem, należy sprawdzić jej długoterminową prognozę.

Gdzie zatrzymać się podczas jesiennego pobytu w Beskidach?

 Szukasz najlepszego przystanku na jesienne wędrówki po górach? Zapraszamy do malowniczych Beskidów, a dokładnie kameralnego Szczyrku, w którym znajduje się nasz Przystanek Góry. Gościom pensjonatu zapewniamy komfortowe warunki wypoczynku i pyszne śniadania na udany początek dnia. Przyjazny rodzinom obiekt to świetna baza wypadowa dla zwolenników aktywnego wypoczynku – na okolicznych szlakach pieszych lub rowerowych. Odkryj z nami magię jesieni w górach – zarezerwuj pobyt w Przystanku Góry!

logo Przystanek Góry Szczyrk
Informacje

Lokalizacja: Przystanek Góry Jarzębinowa 20 43-370 Szczyrk

Właściciel: 3F Projekt Sp. z o.o. ul. Rajnholda Domina 27 41-500 Chorzów 

NIP: 9542767837/ REGON: 365104975

Konto bankowe

ING Bank Śląski S.A.
26 1050 1331 1000 0092 8019 1421

Zadzwoń do Nas

+48 609 066 906

nie zapomnij polubić naszych profili

Copyright © 2020. All rights reserved