Szczyrk, jak i cały Beskid Śląski, to górski zakątek pełen wyjątkowo urokliwych miejsc. Wśród nich znajdziecie atrakcje dla fanów turystyki pieszej i rowerowych eskapad, dla miłośników architektury sakralnej oraz dla zainteresowanych narciarską historią miasta. Co warto zobaczyć podczas urlopu w Szczyrku? Przedstawiamy miejsca, których nie może zabraknąć w planie wypoczynku w górach!

Dla fanów górskich krajobrazów – widok ze Skrzycznego

Największą spośród atrakcji Szczyrku jest całoroczna kolejka wiodąca na Skrzyczne. Składa się ona z 2 odcinków – pierwszego z centrum Szczyrku na Jaworzynę oraz drugiego z Jaworzyny na szczyt Skrzycznego. Trasę obsługuje nowoczesna kanapa 4-osobowa o przepustowości 2400 osób na godzinę. W trakcie przejazdu można podziwiać przepiękną panoramę Beskidu Śląskiego.

Dla fanów spacerów – zmodernizowana ścieżka nad Żylicą

Obowiązkowym punktem pobytu w Szczyrku jest odnowiony deptak nad Żylicą. Wizytówka miasta służy zarówno mieszkańcom, jak i turystom praktycznie przez cały rok – do spacerów, jazdy na rowerze oraz marszów z kijkami nordic walking. Trasa rozpoczyna się przy Urzędzie Miasta, biegnie wzdłuż rzeki Żylica do placu w Centrum, dalej pod Skocznią Skalite i Centralnego Ośrodka Sportu aż do Buczkowic.

Dla fanów narciarstwa – kompleks skoczni Skalite

Skocznie Skalite to następna z większych atrakcji Szczyrku. Jest to kompleks trzech skoczni zlokalizowanych na północnym stoku góry Skalite (864 m n.p.m.). W skład obiektu wchodzą trzy skocznie: normalna, średnia i mała. To tu odbywają się krajowe i zagraniczne zawody w skokach narciarskich oraz trenuje polska reprezentacja.

Dla fanów zabytków – sanktuaria w Szczyrku

Kolejnym miejscem, którego nie może zabraknąć w harmonogramie odkrywania Szczyrku, jest tak zwana Górka. Jest to Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski, położone na wysokości 670 m n.p.m., tuż przy niebieskim szlaku na Klimczok. Drewniany Kościół św. Jakuba to najstarszy i najcenniejszy zabytek architektury w Szczyrku. Liczące ponad 200 lat sanktuarium znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej województwa śląskiego w pętli beskidzkiej.

Dla fanów dwóch kółek – trasy rowerowe

Narciarska stolica Polski to nie tylko zimowe szaleństwo na stoku, ale i wymarzone miejsce dla fanów dwóch kółek. Miejscem, które nie tylko warto zobaczyć będąc w Szczyrku, ale przede wszystkim przetestować na własnej skórze, są liczne trasy rowerowe. W okolicy znajdziemy wiele pięknych widokowych tras rowerowych o różnym stopniu trudności.

Dla fanów sztuki – Galeria Bator

Galeria Bator w Szczyrku to miejsce, które przypadnie do gustu fanom sztuki. Obiekt prezentuje

głównie malarstwo i ceramikę. Na miejscu prowadzone są również cykliczne wykłady o sztuce, koncerty muzyki klasycznej, imprezy folklorystyczne oraz warsztaty plastyczne. Galeria jest obiektem szlaku kulturowego województwa śląskiego.

Dla fanów adrenaliny – BeskidPark

Kolejną z atrakcji Szczyrku jest bez wątpienia park linowy Beskid Park. W jego skład wchodzi Mini Park dla najmłodszych oraz Trasa Adventure zakończona 29-metrową tyrolką. Każdy fan aktywności powinien odwiedzić to miejsce pełne przygód!

W Szczyrku znajdziecie wiele ciekawych miejsc wartych odwiedzenia. Cały region Beskidu Śląskiego jest turystycznym rajem dla każdego, bez względu na wiek i upodobania. A nasz Przystanek Góry to idealna baza wypadowa oraz miejsce wypoczynku o każdej porze roku!

 

logo Przystanek Góry Szczyrk
Informacje

Lokalizacja: Przystanek Góry Jarzębinowa 20 43-370 Szczyrk

Właściciel: 3F Projekt Sp. z o.o. ul. Rajnholda Domina 27 41-500 Chorzów 

NIP: 9542767837/ REGON: 365104975

Konto bankowe

ING Bank Śląski S.A.
26 1050 1331 1000 0092 8019 1421

Zadzwoń do Nas

+48 609 066 906

nie zapomnij polubić naszych profili

Copyright © 2020. All rights reserved