wakacje w Szczyrku

Szczyrk, nazywany narciarską stolicą Polski, ma do zaoferowania mnóstwo atrakcji – również latem. Miejscowość, która zimą przyciąga fanów białego szaleństwa, w sezonie wakacyjnym kusi aktywnym wypoczynkiem na szlaku i poza nim. Na goszczących w Beskidzie Śląskim czekają rozmaite atrakcje. Wśród nich coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy górskich wędrówek, fani zwiedzenia, jak i zwolennicy błogiego wypoczynku, jaki czeka w Przystanku Góry.

Lato na górskim szlaku

Wakacje w Szczyrku to wymarzone propozycja dla mniej i bardziej zaprawionych piechurów. Malownicze okolice Beskidu Śląskiego to nie lada gratka dla amatorów turystyki pieszej, którzy na miejscu znajdą świetnie wytyczone i oznakowane szlaki, oferujące doskonałe widoki. Urlopowiczom polecamy przede wszystkim górujące nad miejscowością Skrzyczne – liczącą 1257 m n.p.m. górę i należącą do Korony Gór Polski, na którą prowadzi niebieski szlak. Oprócz niej w planie aktywnego pobytu w górach warto uwzględnić też wejście na Klimczok oraz wycieczki na Przełęcz Salmopolską, Malinowską Skałę oraz Przełęcz Karkoszczonka.

Odkrywanie uroków Szczyrku

Deptak nad Żylicą

Szczyrk słynie z wielu tras górskich o zróżnicowanym stopniu trudności, ale nie tylko. Oprócz wycieczek pieszych na spędzających tu wakacje czeka sporo innych atrakcji. W szczególności polecamy letni spacer deptakiem nad Żylicą. Fani aktywnego wypoczynku mogą odkrywać tą odrestaurowaną przestrzeń również biegając, maszerując z kijkami lub jeżdżąc na rowerze. Ścieżka rozpoczyna się przy Urzędzie Miasta i biegnie wzdłuż rzeki Żylica do placu w centrum. Dalej obok Centralnego Ośrodka Sportu aż do Buczkowic.

Skocznie narciarskie w Szczyrku

Obowiązkowym punktem wakacji w Szczyrku jest też wizyta w kompleksie trzech skoczni narciarskich, zlokalizowanym na północnym stoku góry Skalite. Rodzicom z dziećmi rekomendujemy przystanek w stadninie koni Eliksir, usytuowanej u podnóża gór Skalite i Skrzyczne, gdzie pociechy mogą odbyć przejażdżkę na lonży. Głodnym kulinarnych wrażeń polecamy wizytę w klimatycznej Gospodzie Polskiej z tradycyjnym wystrojem, daniami regionalnymi i dźwiękami góralskiej muzyki. Przy okazji warto zajrzeć też do nieodległej Wisły. Oferuje ona niesamowite trasy spacerowe, przejażdżki Wiślańską Ciuchcią i atrakcje związane z Adamem Małyszem.

Atrakcje Przystanku Góry

Letni pobyt w Szczyrku na długo zapisze się w pamięci osób spragnionych bliskiego kontaktu z naturą, ale nie tylko. Nie lada atrakcje czekają też na goszczących w Przystanku Góry, z myślą o których przygotowaliśmy specjalny wakacyjny pakiet, obowiązujący od czerwca do września. Poza komfortowymi noclegami i pysznymi śniadaniami, zadbaliśmy o czas wolny urlopowiczów. W rozległym ogrodzie stworzyliśmy specjalną strefę relaksu z leżakami. Można tu chłonąć czyste górskie powietrze i zregenerować siły po wędrówce. W klimatycznej altanie wieczorami organizujemy ogniska z pieczeniem kiełbasek. Serca dzieci skradnie strefa rekreacji na świeżym powietrzu, ze zjeżdżalnią, boiskami do mini piłki nożnej i badmintona oraz basenem o średnicy 3.5m.

 

logo Przystanek Góry Szczyrk
Informacje

Lokalizacja: Przystanek Góry Jarzębinowa 20 43-370 Szczyrk

Właściciel: 3F Projekt Sp. z o.o. ul. Rajnholda Domina 27 41-500 Chorzów 

NIP: 9542767837/ REGON: 365104975

Konto bankowe

ING Bank Śląski S.A.
26 1050 1331 1000 0092 8019 1421

Zadzwoń do Nas

+48 609 066 906

nie zapomnij polubić naszych profili

Copyright © 2020. All rights reserved