atrakcje latem w Szczyrku

Szczyrk, chociaż bywa określany mianem narciarskiej stolicy Polski, odwiedzającym go turystom oferuje mnóstwo atrakcji o każdej porze roku. Szczególnie latem, górska miejscowość przyciągająca fanów białego puchu, kusi możliwością aktywnego wypoczynku – zarówno na licznych szlakach górskich, jak i poza nimi. Jakie atrakcje czekają na Was podczas wakacji w Beskidzie Śląskim?

Beskidzkie Szlaki – idealne na letnie wycieczki

Szczyrk to doskonałe miejsce na urlop przede wszystkim dla zwolenników górskich wycieczek. Wśród wielu tras coś dla siebie znajdą zarówno mniej, jak i bardziej doświadczeni wędrowcy. Niezapomnianych widoków dostarczy im szlak na górujące nad miejscowością Skrzyczne – liczącą 1257 m n.p.m. górę, należącą do Korony Gór Polski, na którą z miasta prowadzi niebieski szlak. W planie aktywnych wakacji w górach polecamy uwzględnić też wejście na Klimczok oraz wycieczki na Przełęcz Salmopolską, Malinowską Skałę oraz Przełęcz Karkoszczonka.

Jaskinie w Szczyrku i okolicach – wytchnienie od letnich upałów

Jaskinie w Szczyrku stanowią ciekawą alternatywę wobec najpopularniejszych atrakcji okolicy. Zwłaszcza w upalne dni znajdziemy w podziemnych grotach przyjemne orzeźwienie. Miłośnikom podziemnych wędrówek polecamy przede wszystkim odwiedzenie Jaskini Lodowej, która swoją nazwą nawiązuje do bajkowych nacieków lodowych pokrywających jej ściany. Polecamy ją zarówno niedoświadczonym turystom, jak i rodzinom z dziećmi. Krótką, bo liczącą zaledwie 32 m grotę można zwiedzać bez asekuracji i specjalistycznego sprzętu. Jedną z popularniejszych jaskiń w Szczyrku jest Jaskinia Malinowska, do której prowadzą dwa szlaki – czerwony z Przełęczy Salmopolskiej oraz zielony ze Szczyrku Soliska na Malinów. Czas potrzebny na zwiedzenie tej jaskini wynosi ok. 3 godziny.

Deptak nad Żylicą – spacery widokową trasą nad rzeką

Deptak nad Żylicą w Szczyrku to jedna z wielu lokalnych atrakcji i urokliwe miejsce, które po prostu trzeba odwiedzić podczas letniego pobytu w tych stronach. Zwolennicy aktywnego wypoczynku mogą odkrywać tą odrestaurowaną przestrzeń również biegając, maszerując z kijkami nordic walking lub jeżdżąc na rowerze. Ścieżka rozpoczyna się przy Urzędzie Miasta i biegnie wzdłuż rzeki Żylica do placu w centrum. Dalej wiedzie obok Centralnego Ośrodka Sportu aż do Buczkowic.

Lato górą! Przystanek Góry na niezapomniane wakacje

Letni pobyt w Szczyrku na długo zapisze się w pamięci fanów aktywności i pięknych widoków. Z myślą o nich Przystanek Góry przygotował specjalny wakacyjny pakiet, obowiązujący od czerwca do września. W jego cenę wliczone są noclegi w komfortowych pokojach i pyszne śniadania w formie bufetu. W czasie wolnym zachęcamy do relaksu w strefie z leżakami – tu, przy śpiewie ptaków i zapachu lasu, nasi Goście znajdą wytchnienie po intensywnym dniu na szlaku lub poza nim. Zwieńczeniem wakacyjnego pobytu będą wieczorne ogniska lub grilla z pieczeniem kiełbasek i oscypków.

Do gustu najmłodszym przypadnie plac zabaw ze zjeżdżalnią, boiskami do mini piłki nożnej i badmintona oraz basenem o średnicy 3,5 m. Przewidziane są również warsztaty kreatywne i kulinarne dla dzieci. Na miejscu wypożyczyć można gry planszowe, szachy, karty do gry i kijki do nordic walking. Z chęcią pomożemy też w zaplanowaniu rodzinnych wycieczek w Szczyrku i okolicy. Zapraszamy do zarezerwowania noclegu!

logo Przystanek Góry Szczyrk
Informacje

Lokalizacja: Przystanek Góry Jarzębinowa 20 43-370 Szczyrk

Właściciel: 3F Projekt Sp. z o.o. ul. Rajnholda Domina 27 41-500 Chorzów 

NIP: 9542767837/ REGON: 365104975

Konto bankowe

ING Bank Śląski S.A.
26 1050 1331 1000 0092 8019 1421

Zadzwoń do Nas

+48 609 066 906

nie zapomnij polubić naszych profili

Copyright © 2020. All rights reserved