trasy biegowe w Szczyrku

Szczyrk i okolice to miejsce cieszące się popularnością nie tylko entuzjastów turystyki pieszej, ale i biegania. Z miasta wychodzi wiele wartych uwagi szlaków – najlepszą nagrodą za ich pokonanie będą czekające po drodze wspaniałe widoki. Które z tras biegowych polecamy przetestować przy okazji pobytu w Szczyrku? O tym przeczytacie w dalszej części artykułu!

Najciekawsze trasy biegowe w Szczyrku

Szczyrk oferuje wiele ciekawych miejsc do rekreacyjnego biegania. Pobytem w Szczyrku zachwyceni będą zwłaszcza miłośnicy biegów po górach. Urozmaicone szlaki turystyczne gwarantują wspaniałe widoki i umożliwiają odwiedzenie wielu ciekawych zakątków regionu.

1.    Szlak Szczyrk – Skrzyczne

Skrzyczne (1257 m n.p.m.) to najwyższa góra Beskidu Śląskiego. Pod samym jego szczytem znajduje się schronisko PPTK Skrzyczne, z kolei zboczami góry prowadzą liczne trasy narciarskie. Na górę biegaczy zaprowadzą dwa szlaki: niebieski i zielony (przez Polanę Skrzyczeńską). Poniżej szczytu znajduje się Schronisko PTTK Skrzyczne, które zbudowane zostało pod koniec lat 30 XX w.

2.    Szlak Szczyrk – Klimczok

Klimczok (1117 m n.p.m.) to najwyższy szczyt północnej części Beskidu Śląskiego. Początek trasy znajduje się w centrum Szczyrku, skąd ta wiedzie dalej przez las żółtym szlakiem w kierunku

Chaty Wuja Toma i schroniska na Przełęczy Karkoszczonka. Zapaleni biegacze dalej powinni kierować się szlakiem czerwonym w kierunku Siodła pod Klimczokiem. Niespełna kilkadziesiąt metrów powyżej przełęczy, w kierunku wschodnim, znajduje się Schronisko Klimczok. Ze szczytu roztacza się przepiękny widok na Babią Górę, a przy sprzyjającej pogodzie – również na Tatry.

3.    Szlak im. Stanisława Huli

Szlak im. Stanisława Huli w Szczyrku to trasa przebiegająca przez Skrzyczne (1257 m n.p.m.), Małe Skrzyczne, Malinowską Skałę, Przełęcz Salmopolską, Kotarz, Przełęcz Karkoszczonkę oraz Klimczok (1117 m n.p.m.). Trasa, mająca długość około 31 km, zaczyna się i kończy w Szczyrku – wielbiciele biegania po górach mogą pokonać więc jej fragment lub połączyć bieg z wędrówką.

4.    Ścieżka przyrodnicza Karkoszczonka

Zapalonym biegaczom polecamy również trening na Przełęczy Karkoszczonka (729 m n.p.m.). Ścieżka przyrodniczo-leśna o długości 3 km przedstawia przyrodę tutejszych lasów. Na długości trasy zostały umieszczone tablice informacyjne zaznajamiające odwiedzających z bogatą beskidzką florą i fauną. Krótka trasa oferuje możliwość podziwiania niezwykłych widoków na Skrzyczne, Klimczok i Magurę.

Po bieganiu w okolicach Szczyrku – czas na wypoczynek w Przystanku Góry!

Przystanek Góry to wprost wymarzone miejsce dla miłośników aktywnego wypoczynku. Liczne szlaki górskie, trasy narciarstwa zjazdowego i biegowego, ścieżki rowerowe, a do tego miejsca idealne do treningów biegowych – Szczyrk świetnie sprawdzi się jako treningowa baza wypadowa.

Wszystkim spragnionym aktywności w górach oferujemy komfortowe noclegi w pokojach z łazienkami, pyszne śniadania, podczas których serwujemy lokalne specjały, a także możliwość relaksu w naszym ogrodzie, gdzie na aktywnych czeka wytchnienie po intensywnym dniu biegania.

 

 

logo Przystanek Góry Szczyrk
Informacje

Lokalizacja: Przystanek Góry Jarzębinowa 20 43-370 Szczyrk

Właściciel: 3F Projekt Sp. z o.o. ul. Rajnholda Domina 27 41-500 Chorzów 

NIP: 9542767837/ REGON: 365104975

Konto bankowe

ING Bank Śląski S.A.
26 1050 1331 1000 0092 8019 1421

Zadzwoń do Nas

+48 609 066 906

nie zapomnij polubić naszych profili

Copyright © 2020. All rights reserved