ferie w Szczyrku

W Szczyrku znajduje się wiele wyciągów oraz tras narciarskich. Z tego względu zarówno doświadczeni w sportach zimowych turyści, jak i adepci szaleństwa na białym puchu znajdą tu wiele atrakcji dostosowanych do ich umiejętności. Które ze stoków warto odwiedzić w te ferie?

Szczyrk Mountain Resport

Odległość od Przystanku Góry – 1,5 km

Szczyrk Mountain Resort to jeden z największych ośrodków narciarskich w Polsce. Położony w Beskidzie Śląskim na zboczach szczytów Małe Skrzyczne 1211 m n.p.m. i Wierch Pośredni 1000 m n.p.m. co roku przyciąga turystów ze Śląska, Małopolski, Mazowsza, a także z Czech i Słowacji.

Ośrodek dysponuje ponad 22 km zróżnicowanych tras zjazdowych (w tym 5 km oświetlonych). Dzięki temu każdy fan białego szaleństwa znajdzie tam coś dla siebie. Od sezonu 2017 dzięki współpracy z Centralnym Ośrodkiem Sportu i Beskid Sport Arena klienci ośrodków mogą korzystać ze wspólnego skipassu, który oferuje łącznie 40 km tras.

Kolej linowa Skrzyczne

Odległość od Przystanku Góry – 1 km

Amatorzy szaleństwa na śniegu z pewnością z chęcią skorzystają z tras narciarskich znajdujących się na stoku Skrzycznego. Ośrodek udostępnia łącznie ponad 10 km tras o zróżnicowanym stopniu trudności. Jedna z nich posiada nawet homologację FIS, co umożliwia organizowanie zawodów o międzynarodowej randze. Bezsprzecznym atutem tego ośrodka narciarskiego są nie tylko dobrze przygotowane trasy zjazdowe, ale także kolej linowa wyposażona w czteroosobowe kanapy.

Beskid Sport Arena

Odległość od Przystanku Góry – 3,9 km

Beskid Sport Arena to całoroczny ośrodek sportowy położony w Dolinie Biłej. Latem można zjeżdżać tam na igelicie, jednak największą atrakcję stanowią zimowe szaleństwa na śniegu. Ośrodek w sezonie zimowym 2020/2021 oferuje 4 trasy narciarskie o łącznej długości 3,2 km i powierzchni 8 ha. Są one przeznaczone dla osób o różnych stopniach zaawansowania. Dla osób początkujących idealna będzie trasa nr 4 zlokalizowana na górnej polanie Beskid Sport Arena z pięknymi widokami na szczyty Beskidu Śląskiego. Największą popularnością cieszy się natomiast wśród narciarzy trasa nr 1 o długości 1200 m. Jej atrakcję stanowi tunel o długości 50 m, który umożliwia bezkolizyjny przejazd pod trasą nr 3. Bardziej zaawansowani narciarze mogą z kolei skorzystać z trasy czerwonej oznaczonej jako nr 2 oraz czarnej oznaczonej nr 3, która jest trasą slalomową o długości 800 metrów i  nachyleniach dochodzących do 45 %. Co ważne, wszystkie trasy są oświetlone, a łączna przepustowość kolei oraz wyciągów wynosi około 4 tys. osób na godzinę.

Po dniu atrakcji na stokach zapraszamy do wypoczynku w komfortowych apartamentach w Przystanku Góry. Naszym Gościom oferujemy pyszne śniadania w formie bufetu z możliwością zamówienia ciepłego dodatku. Na najmłodszych czeka sala zabaw oraz plac zabaw na zewnątrz. Dla narciarzy przygotowaliśmy przechowalnię sprzętu, w której zmieszczą się także dziecięce sanki. Ogrodzony teren pensjonatu gwarantuje bezpieczeństwo i komfortowy wypoczynek!

 

logo Przystanek Góry Szczyrk
Informacje

Lokalizacja: Przystanek Góry Jarzębinowa 20 43-370 Szczyrk

Właściciel: 3F Projekt Sp. z o.o. ul. Rajnholda Domina 27 41-500 Chorzów 

NIP: 9542767837/ REGON: 365104975

Konto bankowe

ING Bank Śląski S.A.
26 1050 1331 1000 0092 8019 1421

Zadzwoń do Nas

+48 609 066 906

nie zapomnij polubić naszych profili

Copyright © 2020. All rights reserved