atrakcje w Szczyrku

Beskid Śląski to jeden z najciekawszych regionów na turystycznej mapie Polski. Może pochwalić się wieloma szlakami pieszymi i rowerowymi o zróżnicowanej trudności oraz licznymi wyciągami i trasami narciarskimi. Posiada również rozbudowaną bazę noclegową i gastronomiczną. Przez to każdy, kto wybiera się do Szczyrku, Wisły, Ustronia czy Brennej, znajdzie tu coś dla siebie. Dziś przedstawimy Wam kilka powodów, dla których warto odwiedzić Szczyrk.

Szczyrk – klimatyczne miasto z wieloma atrakcjami

Szczyrk dzięki niesamowitemu klimatowi, jaki w nim panuje, co roku przyciąga rzesze turystów z całej Polski, jak i zza granicy. Spotkać tu można i podróżnych, dla których chodzenie po górskich szlakach jest sposobem na życie, miłośników crossowej jazdy na rowerach, fanów narciarstwa, a także rodziny z dziećmi, które chcą wypocząć z dala od zgiełku zatłoczonych miast.

Rozbudowana infrastruktura sportowo-turystyczna, w połączeniu z powszechną dostępnością punktów gastronomicznych oraz rozbudowaną bazą noclegową sprawiają, że co roku rejon Beskidu Śląskiego odwiedza od 5 do 8 mln osób! Zainteresowanie Szczyrkiem wzrosło znacznie także z racji pandemii. Osoby, które do tej pory wybierały wyjazdy zagraniczne, zaczęły odkrywać uroki polskich gór i jak można było się domyślać, klimat ten przypadł im do gustu.

Dlaczego także i Ty powinieneś odwiedzić Szczyrk?

1.    Liczne szlaki turystyczne

Malownicze okolice Szczyrku doskonale nadają się do uprawiania turystyki pieszej. Świetnie wytyczone i oznakowane szlaki gwarantują wspaniałe widoki i możliwość bliskiego obcowania z naturą. Wśród nich znajdują się zarówno szlaki dedykowane dla osób mniej aktywnych, o słabszej kondycji, a także te bardziej zaawansowane, wymagające specjalistycznego sprzętu. Z tego względu korzystanie z nich jest atrakcją zarówno dla rodzin z dziećmi, osób starszych, jak i miłośników górskich wędrówek.

Które szlaki warto wybrać, będąc w Szczyrku? Polecamy wejście na Skrzyczne oraz na Klimczok, a także wycieczkę na Przełęcz Salmopolską i Malinów. Warto również odwiedzić Malinowską Skałę, Kotarz oraz Przełęcz Karkoszczonkę.

2.    A może kolejką? Wjazd na Czantorię i Szyndzielnię

Zaletą wędrówek po Beskidzie Śląskim jest także możliwość skorzystania z kolejek. Na Czantorię prowadzi kolejka krzesełkowa o długości 1640m. Sam wjazd zajmuje 8 minut. Podczas niego można podziwiać wspaniałe widoki. Czteroosobowe kanapy wyposażone są w system zwalniający prędkość przy wsiadaniu i wysiadaniu, przez co nawet dzieci czy osoby niepełnosprawne korzystają z kolejki bez większych problemów. Krzesełka wyposażone są też w uchwyty do transportu rowerów. Dużą atrakcję stanowi Sokolarnia zlokalizowana na górze stacji oraz tor saneczkowy o długości 700 m, z którego mogą korzystać dzieci i dorośli.

Na Szyndzielnię prowadzi natomiast nowoczesna kolej linowa o długości 1810 m. Przejazd żółtymi, przeszklonymi gondolami dostarcza niezapomnianych wrażeń dzieciom i dorosłym. W trakcie przejazdu można podziwiać przyrodę, a także piękną panoramę gór. Tuż obok górnej stacji kolei znajduje się wieża widokowa z platformą na wysokości 18 m. Co ważne, kolejka jest przystosowana do przewozu wózków dziecięcych, osób niepełnosprawnych oraz rowerów.

Rozbudowana sieć kolejek to także ukłon w stronę narciarzy. Jeśli planujesz wyjazd na ferie do Szczyrku, to koniecznie przeczytaj artykuł o polecanych trasach narciarskich!

3.    Atrakcje dla dużych i małych

Szczyrk oferuje szereg atrakcji dla osób w różnym wieku i to niezależnie od pory roku czy pogody. Zlokalizowany w centrum miasta deptak wraz ze ścieżką rowerową to doskonały sposób na poznanie tego urokliwego miasteczka. Wielu atrakcji dostarczy także wizyta w stadninie koni Eliksir. Stajnia oferuje przejażdżki na lonży, wakacje w siodle oraz wyjazdy w teren. Co ciekawe, zimą oferują oni również naukę jazdy na nartach z wykwalifikowanymi instruktorami. Gdy pogoda nie sprzyja, warto odwiedzić Beskidzką Galerię Sztuki, w której podziwiać można współczesne malarstwo i ceramikę oraz okazjonalne wystawy. Dla fanów sportów wodnych polecamy także krytą pływalnię COS-u, która posiada sześć 25-metrowych torów.

Mamy nadzieję, że przedstawione atrakcje dostępne w Szczyrku zachęcą Was do zaplanowania pobytu w tym urokliwym miejscu. Zapraszamy również do Przystanku Góry i rezerwacji noclegu w jednym z naszych pokoi lub apartamentów.

logo Przystanek Góry Szczyrk
Informacje

Lokalizacja: Przystanek Góry Jarzębinowa 20 43-370 Szczyrk

Właściciel: 3F Projekt Sp. z o.o. ul. Rajnholda Domina 27 41-500 Chorzów 

NIP: 9542767837/ REGON: 365104975

Konto bankowe

ING Bank Śląski S.A.
26 1050 1331 1000 0092 8019 1421

Zadzwoń do Nas

+48 609 066 906

nie zapomnij polubić naszych profili

Copyright © 2020. All rights reserved